Rozšírenévyhľadávanie

Užitočné informácie

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE


Dĺzka prenájmu:
1 deň prenájmu = 24 hodín, doba meškania 29 minút. Po uplynutí tohto termínu Vám bude účtovaný ďalší deň prenájmu. 

Vek šoféra:
Od 19 do 70 rokov.
Minimálny vek 19 rokov pre vozidlá v kategóriách MINI a ECONOMY
Minimálny vek 21 rokov pre vozidlá v kategóriách COMPACT a INTERMEDIATE
Minimálny vek 23 rokov pre všetky ostatné kategórie vozidiel
Vek mladého šoféra: od 19 do 20 rokov. Poplatok 5 EUR za deň (bez DPH)
Zákazník, ktorý nesplní obmedzenie veku nebude možný prenajať si vozidlo. To bude možné iba v prípade, že bude akceptovať príplatok za mladého šoféra alebo senior šoféra a bude to uvedené v zmluve o nájme. Upozorňujeme, že ak je tento poplatok dostupný, bude splatný po príchode v pobočke a bude účtovaný v miestnej mene.

Vodičský preukaz:
Je potrebné predložiť platný vodičský preukaz, kde minimálna platnosť je 1 rok bez ďalších potvrdení. Držitelia vodičského preukazu z UK musia predložiť ďalší doklad s fotografiou.
Ak Váš vodičský preukaz nie je vystavený v latinke (napr. ak je v arabštine, gréčtine, ruštine alebo čínštine) musíte predložiť Medzinárodný vodičský preukaz a Váš domáci vodičský preukaz.
Upozorňujeme Vás, že v prípade prenájmu vozidla v Číne je akceptovateľný iba čínsky vodičský preukaz.
Upozorňujeme občanov Číny, že v prípade prenájmu vozidla na Slovensku je akceptovateľný iba slovenský vodičský preukaz.

Ďalší šofér:
Ďalší šofér/ri môže byť pridaný k Vášmu prenájmu za poplatok 5 EUR na deň, masimálne 25 EUR (bez DPH). S požiadavkou na dalšieho šoféra sa prosím obráťte na pracovníka Europcaru v čase vydzvihnutia vozidla na pobočke.  


Poistné krytie:
- Havarijné poistenie (CDW) – často uvádzané ako CDW, toto poistenie čiastočne kryje poškodenia na Vašom prenajatom vozidle. Upozorňujeme, že ste stále zodpovedný do výšky spoluúčasti. CDW nepokrýva stratu alebo poškodenie kľúčov, kolesá a pneumatiky, sklo, čelné sklo a podvozok.

- Poistenie proti krádeži (TW) – toto poistenie kryje krádež alebo pokus o krádež Vášho prenajatého vozidla ale nekryje škodu na majetku nájomcu, teda veci ponechané vo vozidle nie sú súčasťou tejto poistky. Upozorňujeme, že ste stále zodpovedný do výšky spoluúčasti.

- Poistenie zodpovednosti voči tretím osobám (TP) – toto poistenie kryje poškodenie spôsobené iným účastníkom nehody, ak túto nehodu spôsobíte.  

Stále nesiete zodpovednosť za škodu alebo stratu kolies a pneumatík alebo puklíc, čelného skla, okien a podvozku.


Špeciálny výbava/voliteľné príplatky/extra:
Detská sedačka (pod 135 cm) – 15 EUR (bez DPD) – na vyžiadanie
Detská sedačka (1-3 rokov) – 25 EUR (bez DPH) – na vyžiadanie
Detská sedačka (4-7 rokov) - 25 EUR (bez DPH) – na vyžiadanie
Strešný nosič: 12 EUR na deň (bez DPH) – na vyžiadanie
Zimné reťaze: 25 EUR (bez DPH) – na vyžiadanie
GPS – Navigačný systém – 5 EUR za deň (bez DPH)
Zimná výbava (pneumatiky): 2 EUR za deň (beu DPH)

Špeciálny výbava/voliteľné príplatky/extra môžu byť požadované v čase objednávky, alebo aj v čase prenájmu. Následne ich uhradíte v mieste prenájme v domácej mene.

Zásady tankovania:
Palivo – plná nádrž v čase prenájmu aj vrátenia vozidla.
Poplatky za palivo sú možné aj na pobočke.
Poplatok – 1,85 EUR za chýbajúci liter nafty a 1,99 EUR za chýbajúci liter benzínu (bez DPH).
Vaše vozidlo bude pripravené s plnou nádržou. Aby sa zabránilo poplatkom za nedotankovanú nádrž, vráťte vozidlo s plnou nádržou. Môžete byť požiadaný o depozit v prípade vrátenia nedotankovaného vozidla, tento depozit bude uvoľnený v čase vrátenia vozidla s plnou nádržou. V prípade vrátenia nedotankovaného vozidla Vám bude naúčtované dotankovanie podľa cenníka po vrátení vozidla. Cena za nedotankovanú nádrž je výrazne vyššia ako je bežná cena na čerpacích staniciach. Platby za nedotankovanú nádrž sa účtujú na pobočke po vrátení vozidla podľa vyššie uvedených cien.

Obmedzenie km:
Nelimitované km pre prenájmy od 1 do 29 dní, pre prenájme nad 30 dní a pri niektorých špeciálnych cenníkoch zahrňujú obmedzenie km. Prosím skontrolujte Vaše potvrdenie objednávky.

Cestovanie mimo územie Slovenska
Nie je povolené vycestovať do:
Bielorusko, Rusko, Albánsko, Macedónsko, Grécko, Srbsko, Bosna a Herzegovina, Estónsko, Čierna Hora, Moldavsko, Ukrajina, Litva, Lotyšsko, Malta, Cyprus, Turecko 
Obmedzenia sa môžu meniť (prosíme overte si aktuálnosť na pobočke prenájmu s pracovníkom Europcar).

Pristavenie / Vyzdvihnutie:
Pristavenie alebo vyzdvihnutie v meste, kde sa nachádza pobočka 10 EUR (bez DPH) – na vyžiadanie
- pristavenie alebo vyzdvihnutie mimo otváracích hodín 33 EUR (bez DPH) – na vyžiadanie
- pristavenie alebo vyzdvihnutie mimo mesto, kde sa nachádzajú Europcar pobočky – pošleme Vám ponuku na vyžiadanie – realizácia na vyžiadanie

Diaľničné poplatky a mýta, parkovanie a pokuty, a s tým súvisiace poplatky:
Slovenský diaľničná známka je zahrnutá.
Europcar pracovníci v Bratislave Vám môžu ponúknuť diaľničné známky pre Rakúsko a Česko.  
Administratívny poplatok – 2 EUR (bez DPH)
Poznámka: Upozorňujeme, pri vstupe do Maďarska odporúčame zakúpiť elektronickú diaľničnú známku hneň na hraničnom prechode alebo na najbližšej čerpacej stanici.  
Administratívny poplatok v prípade poškodenia vozidla, pokuty alebo porušenia zákona o cestnej premávke -10 EUR (bez DPH).
Za všetky ďalšie náklady a škody bude zodpovedný šofér.

DPH – 20%  

TYPY VOZIDIEL
Vozidlo zobratené na stránke patrí k najčastejšie sa vyskytujúcim vozdlám v danej kategórii našej autopoživne. Nemôžeme Vám garantovať rovnakého výrobcu a model v čase prenájmu ako je zobrazený z dôvodu, že v danej kategórii sa nachádza viac typov vozidiel.  
Fajčenie je vo vozidlách zakázané. Ak porušíte toto nariadenie, bude Vám účtovaný poplatko za extra čistenie 150 EUR.

Podmienky Príplatkových výbav/Extra
Láskavo Vás upozorňujeme, že cena voliteľných extra sa môže zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Voliteľné extra sú viazané na dostupnosť.  


Volajte náš rezervačný tím +421-908 756 058

Rovnako inteligentná aplikácia. Viac mobility.

Stiahnite si teraz mobilnú aplikáciu Europcar pre iPhone, iPad a Android!

Book a car or truck rental with Europcar

Welcome to Europcar, a global leader in car rental and you can hire a car or a commercial van from any one of our 3835 rental locations worldwide.

With over 60 years of experience in the industry, you can be sure that whether you are looking for a family car, sedan or prestige car for your business or leisure trips or need a van or truck for a job, Europcar has the vehicle to meet every car rental need. Make the most out of our large range of services to make car rental experience a unique experience. Our free service Ready desk via online check-in is designed to get you out on the road as soon as possible, it’s a free service available in most stations. If you want to indulge in a little luxury on a business trip or on vacation, you can rent a chauffeur driven car rental can make all the difference to your journey. With FitRent, you get access to a flexible rental solution for your business. Make a car rental reservation online now!

 

wta logo 2016

World's Leading Car Rental Company Website

TripAdvisor Traveller's Choice 2016

TripAdvisor Traveller's Choice 2016