Rozšírenévyhľadávanie

Užitočné a dôležité informácie

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE


Dĺzka prenájmu:
1 deň prenájmu = 24 hodín, doba meškania 29 minút. Po uplynutí tohto termínu Vám bude účtovaný ďalší deň prenájmu. 

Vek šoféra:
Od 19 do 65 rokov.
Minimálny vek 18 rokov pre vozidlá vo všetkých kategóriách.
Zákazník, ktorý nesplní obmedzenie veku nebude možný prenajať si vozidlo. To bude možné iba v prípade, že bude akceptovať príplatok za mladého šoféra alebo senior šoféra a bude to uvedené v zmluve o nájme. Upozorňujeme, že ak je tento poplatok dostupný, bude splatný po príchode v pobočke a bude účtovaný v miestnej mene.

Vodičský preukaz:
Je potrebné predložiť platný vodičský preukaz, kde minimálna platnosť je 1 rok bez ďalších potvrdení. Držitelia vodičského preukazu z UK musia predložiť ďalší doklad s fotografiou.
Ak Váš vodičský preukaz nie je vystavený v latinke (napr. ak je v arabštine, gréčtine, ruštine alebo čínštine) musíte predložiť Medzinárodný vodičský preukaz a Váš domáci vodičský preukaz.
Upozorňujeme Vás, že v prípade prenájmu vozidla v Číne je akceptovateľný iba čínsky vodičský preukaz.
Upozorňujeme občanov Číny, že v prípade prenájmu vozidla na Slovensku je akceptovateľný iba slovenský vodičský preukaz.


Ďalší šofér:
Ďalší šofér/ri môže byť pridaný k Vášmu prenájmu za poplatok 5 EUR na deň, maximálne 25 EUR (bez DPH). S požiadavkou na dalšieho šoféra sa prosím obráťte na pracovníka Europcaru v čase vydzvihnutia vozidla na pobočke.  


Poistné krytie:
- Havarijné poistenie (CDW) – často uvádzané ako CDW, toto poistenie čiastočne kryje poškodenia na Vašom prenajatom vozidle. Upozorňujeme, že ste stále zodpovedný do výšky spoluúčasti. CDW nepokrýva stratu alebo poškodenie kľúčov, kolesá a pneumatiky, sklo, čelné sklo a podvozok.

- Poistenie proti krádeži (TW) – toto poistenie kryje krádež alebo pokus o krádež Vášho prenajatého vozidla ale nekryje škodu na majetku nájomcu, teda veci ponechané vo vozidle nie sú súčasťou tejto poistky. Upozorňujeme, že ste stále zodpovedný do výšky spoluúčasti.

- Poistenie zodpovednosti voči tretím osobám (TP) – toto poistenie kryje poškodenie spôsobené iným účastníkom nehody, ak túto nehodu spôsobíte.  

Stále nesiete zodpovednosť za škodu alebo stratu kolies a pneumatík alebo puklíc, čelného skla, okien a podvozku.


Špeciálna výbava/voliteľné príplatky/extra:
Detská sedačka (pod 135 cm) – 15 EUR (bez DPD) – na vyžiadanie
Detská sedačka (1-3 rokov) – 25 EUR (bez DPH) – na vyžiadanie
Detská sedačka (4-7 rokov) - 25 EUR (bez DPH) – na vyžiadanie
Zimné reťaze: 25 EUR (bez DPH) – na vyžiadanie
GPS – Navigačný systém – 5 EUR za deň (bez DPH)
Zimná výbava (pneumatiky): 2 EUR za deň (bez DPH)

Špeciálny výbava/voliteľné príplatky/extra môžu byť požadované v čase objednávky, alebo aj v čase prenájmu. Následne ich uhradíte v mieste prenájmu v domácej mene.

Zásady tankovania:
Palivo – plná nádrž v čase prenájmu aj vrátenia vozidla.
Poplatky za palivo sú možné aj na pobočke.
Poplatok – 33,33 € bez DPH + blok z tankovania.
Vaše vozidlo bude pripravené s plnou nádržou. Aby sa zabránilo poplatkom za nedotankovanú nádrž, vráťte vozidlo s plnou nádržou. Môžete byť požiadaný o depozit v prípade vrátenia nedotankovaného vozidla, tento depozit bude uvoľnený v čase vrátenia vozidla s plnou nádržou. V prípade vrátenia nedotankovaného vozidla Vám bude naúčtované dotankovanie podľa cenníka po vrátení vozidla. Cena za nedotankovanú nádrž je výrazne vyššia ako je bežná cena na čerpacích staniciach. Platby za nedotankovanú nádrž sa účtujú na pobočke po vrátení vozidla podľa vyššie uvedených cien.

Obmedzenie km:
Limitované kilometre na vybrané kategórie. Prosím skontrolujte Vaše potvrdenie objednávky.

Cestovanie mimo územie Slovenska
Obmedzenia sa môžu meniť (prosíme overte si aktuálnosť na pobočke prenájmu s pracovníkom Europcar).

Pristavenie / Vyzdvihnutie:
Pristavenie alebo vyzdvihnutie v meste, kde sa nachádza pobočka 20 EUR (bez DPH) – na vyžiadanie
- pristavenie alebo vyzdvihnutie mimo otváracích hodín 25 EUR (bez DPH) – na vyžiadanie
- pristavenie alebo vyzdvihnutie mimo mesto, kde sa nachádzajú Europcar pobočky – pošleme Vám ponuku na vyžiadanie – realizácia na vyžiadanie

Diaľničné poplatky a mýta, parkovanie a pokuty, a s tým súvisiace poplatky:
Slovenský diaľničná známka je zahrnutá.
Poznámka: Upozorňujeme, pri vstupe do Maďarska odporúčame zakúpiť elektronickú diaľničnú známku hneď na hraničnom prechode alebo na najbližšej čerpacej stanici.  
Administratívny poplatok v prípade poškodenia vozidla, pokuty alebo porušenia zákona o cestnej premávke -25 EUR (bez DPH).
Za všetky ďalšie náklady a škody zodpovedá nájomca.

DPH – 20%  

TYPY VOZIDIEL
Vozidlo zobrazené na stránke patrí k najčastejšie sa vyskytujúcim vozidlám v danej kategórii našej autopožičovne. Nemôžeme Vám garantovať rovnakého výrobcu a model v čase prenájmu ako je zobrazený z dôvodu, že v danej kategórii sa nachádza viac typov vozidiel.  


Fajčenie je vo vozidlách zakázané. Ak porušíte toto nariadenie, bude Vám účtovaný poplatok za extra čistenie 180eur s dph.

Podmienky Príplatkových výbav/Extra
Láskavo Vás upozorňujeme, že cena voliteľných extra sa môže zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Voliteľné extra sú viazané na dostupnosť.  


Volajte náš rezervačný tím +421 908 756 058 email: europcar@europcar.sk

Rovnako inteligentná aplikácia. Viac mobility.

Stiahnite si teraz mobilnú aplikáciu Europcar pre iPhone, iPad a Android!

Book a car or van rental with Europcar

Welcome to Europcar, a global leader in car rental and you can hire a car or a van from any one of our 3835 rental locations worldwide.

With over 60 years of experience in the industry, you can be sure that whether you are looking for a family car, sedan or prestige car for your business or leisure trips or need a van, Europcar has the vehicle to meet every car rental need. Make the most out of our large range of services to make car rental experience a unique experience. Make a car rental reservation online now!

 

wta logo 2016

World's Leading Car Rental Company Website

TripAdvisor Traveller's Choice 2016

TripAdvisor Traveller's Choice 2016